http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.mataf
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
صفحه اصلی http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/home
ارتباط با ما http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/contactus
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/about
روايتگر :: پايگاه جامع راويان كشور - سردار
لطفا صبر کنید
صفحه اصلي>ويژه نامه ها>دفاع مقدس>زندگينامه
نويسنده: ravayat
امتياز به مطلب:
0.0 (0)
/0
1394/07/05
بازديد: 5965
سردار “حسين همداني” كيست

سردار “حسين همداني” كيست

سردار حسين همداني كيست
سردار همداني از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است كه تجربه فرماندهي جنگ‌هاي ناهمتراز در دوران دفاع مقدس را در كارنامه خود دارد.
به گزارش خبرنگار دفاعي- امنيتي باشگاه خبرنگاران؛ دوران دفاع مقدس سرشار از تجربه و تلاش براي ملت ايران بوده و اين تجربه پس از جنگ تحميلي هم به خوبي خود را نشان داد.
فرماندهان ۸ سال جنگ تحميلي و افرادي كه شهيد نشدند، داراي كوله‌بار عظيمي از تجربيات جنگي هستند كه در مواقع بحران از آن استفاده مي‌كنند.
امرا، سرداران و فرماندهاني همچون سرلشكر شهيد «ابراهيم همت»، «احمد متوسليان»، «حسين خرازي»، «عباس دوران»، «مهدي باكري»، «حميد باكري»، «محمد جهان آرا» و… آسماني شدند، اما سردار سرلشكر پاسدار «قاسم سليماني»، سردار سرتيپ پاسدار «حسين همداني»، سردار سرلشكر پاسدار «غلامعلي رشيد» و ده‌ها نام پرآوازه ديگر ماندند تا از امنيت ملي دفاع كنند كه در اين مهم موفق بوده و نه تنها وظايف محوله را انجام داده‌اند، بلكه صد‌ها مايل دور‌تر توانسته‌اند پيام اقتدار ايران را به گوش جهانيان برسانند.
سردار سرتيپ پاسدار «حسين همداني»
يكي از اين فرماندهان سردار سرتيپ پاسدار «حسين همداني» جانشين قرارگاه امام حسين عليه السلام و مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران و فرمانده اسبق سپاه محمد رسول الله (ص) تهران است.
سردار همداني يكي از بنيانگذاران سپاه منطقه غرب خصوصا استان “همدان” و “كردستان” بوده و از فرماندهان جنگ تحميلي و از يادگاران دوران دفاع مقدس به حساب مي‌آيد.
نشريه Foregn Policy درباره سردار همداني نوشت؛ او در اوايل ۱۹۷۹ براي مبارزه با شورشيان “كردستان” و سپس در جنگ ايران و عراق (دوران ۸ سال دفاع مقدس) ايفاي نقش كرد.
متخصص در نحوه رزم عمليات نيروهاي منظم با شبه نظاميان
روزنامه Wall Street Journal درباره سردار همداني نوشت: ژنرال همداني يكي از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بوده و او به عنوان افسر سپاه پاسداران اعلام خدمت داشته است. همداني يك متخصص در نحوه رزم عمليات نيروهاي منظم با شبه نظاميان است.
سايت Iran Briefing با اشاره به سوابق سردار همداني در دوران جنگ تحميلي و مبارزه با ضدانقلاب، يادآور شد: ژنرال همداني ۳۲ سال خدمت كرده و در جبهه‌هاي غرب به ايفاي نقش پرداخته است.
سايت Wnd درباره سردار حسين همداني عنوان داشت: ژنرال حسين همداني يكي از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است. اين سايت به نقل از سردار همداني نوشت: “در طول اين نزاع (جنگ تروريست‌هاي تكفيري با ملت مظلوم سوريه) تجربيات آموزشي به ملت سوريه بدون هيچ انتظاري منتقل شد”.
نظر سردار همداني درباره اظهارات دمپسي
سردار “حسين همداني” مشاور فرمانده كل سپاه در گفتگو با خبرنگار دفاعي- امنيتي باشگاه خبرنگاران؛ در واكنش به اظهارات “ژنرال مارتين دمپسي” فرمانده ستاد مشترك ارتش آمريكا درباره آمادگي اقدام نظامي عليه ايران اظهار داشت: عربده كشيدن و شعار دادن آْمريكا نمي‌تواند ما را از ميدان به در كند.
وي ادامه داد: سال گذشته كه آمريكايي‌ها قصد حمله به “سوريه” را داشتند (در سال ۲۰۱۳) ۴۸ ساعت قبل از حمله، همه از تعهد با آمريكا خارج شدند.
“پوتين”، “اوباما” را نجات داد
سردار “همداني” با اشاره به اينكه در آن ماجرا “اوباما” تنها ماند و دست به دامن “پوتين” شد، تأكيد كرد: “پوتين”، “اوباما” را نجات داد.
مشاور فرمانده كل سپاه افزود: اگر آمريكا قادر بود به سوريه حمله مي‌كرد، جايي‌كه براي امنيت “رژيم صهيونيستي” همه تلاش خود را گذاشته است.
اگر آمريكايي‌ها چنين اشتباهي كنند، حتماً آخرين اشتباهشان خواهد بود
وي در پايان خاطرنشان كرد: اگر آمريكايي‌ها چنين اشتباهي كنند، حتماً آخرين اشتباهشان خواهد بود و مانند اتحاد جماهير شوروي سابق در باتلاقي به دام مي‌افتند كه ديگر ابرقدرتي را به خود نخواهند ديد.
نظر سردار همداني درباره سامانه تاد
به گزارش خبرنگار دفاعي- امنيتي باشگاه خبرنگاران، سردار سرتيپ حسين همداني مشاور فرمانده كل سپاه در حاشيه اولين همايش بين‌المللي تعاون و امداد بشردوستانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حوادث امروزي كه در منطقه اتفاق مي‌افتد بر گرفته از خوي استكباري شياطيني است كه با پول و جوانان امت اسلامي يك فتنه‌اي را ايجاد كردند كه جنگ مذهب عليه مذهب بوده و تكفيري‌ها فريب‌خورده شيطانند.
وي در پاسخ به سؤال خبرنگار دفاعي- امنيتي باشگاه خبرنگاران؛ درباره اين كه “اخيراً يكي از مسئولين ارشد نظامي آمريكا در اظهاراتي مطرح كرده كه منطقه غرب آسيا پتانسيل دريافت سامانه‌هاي موشكي “تاد” را دارد و مي‌توان در اين منطقه اين سامانه‌ها را نصب كرد، پاسخ جمهوري اسلامي ايران به اين اظهارات چيست”، گفت: امروز جمهوري اسلامي ايران با ديروزش متفاوت است و در صنعت نظامي از تكنولوژي بالايي برخورداريم و توانمندي مقابله با سامانه‌هاي موشكي آن‌ها از جمله “تاد” را داريم.
وي در ادامه پاسخ به سؤال خبرنگار دفاعي- امنيتي باشگاه خبرنگاران؛ تصريح كرد: اشتباهي كه آمريكايي‌ها و اروپايي‌ها مي‌كنند اين است كه متكي به صنايع نظامي‌شان هستند ولي آن‌ها تاكنون نفهميده‌اند يا نخواسته‌اند كه متوجه شوند كه پاسخ ما به هر تهديد خارجي مردم هستند و امروز هر جوان ايراني يك بمب اتم است.
دست‌نشاندگان‌ دشمن را از منطقه بيرون خواهيم كرد
سردار “حسين همداني”، مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و فرمانده قرارگاه مركزي امام حسين عليه السلام در گفتگو با خبرنگار دفاعي- امنيتي باشگاه خبرنگاران؛ درباره واكنش حزب‌الله و ايران به تجاوز آشكار اخير رژيم صهيونيستي و اقدام جنايتكارانه آن‌ها با حمله به هليكوپترهاي خود به منطقه “مزارالامل” در “ريف القنيطره” كه در اثر آن تعدادي از فرماندهان نظامي حزب‌الله لبنان و سردار محمدعلي الله‌دادي به شهادت رسيدند، اظهار داشت: ما در زمان مناسب پاسخ خواهيم داد.
وي تصريح كرد: در آينده نزديك به واسطه همين حركت‌هايي كه در طول اين چند سال در سوريه و عراق شروع شده است، دست‌نشاندگان‌ دشمن را از منطقه بيرون خواهيم كرد.
مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران با بيان اين كه دشمنان بايد بدانند كه اين شهادت‌ها براي ما مايه خير و بركت است، گفت: اگر دشمنان مي‌دانستند اين شهادت‌ها و ترورها به ضررشان است، دست به اين كار نمي‌زدند، از همين رو به دليل احمقي و ناداني‌شان اين موضوع را درك نمي‌كنند كه با اين اقدامات راه به جايي نخواهند برد.
سردار همداني ادامه داد: اكنون با شهادت شهدا در “قنيطره” موجي در لبنان ايجاد شده و جوانان داوطلبانه خواهان پيوستن به حزب‌الله هستند؛ از همين رو شهادت‌ها همچون حلقه‌اي است كه مسلمين را در كنار هم محكم و متحدتر مي‌كند.
وي افزود: با توجه به حوادث اخير منطقه در سوريه، عراق، يمن و موج بيداري اسلامي كه منطقه را فراگرفته، رهبري نيز فرموده‌اند كه غرب آسياي جديد، “غرب آسياي اسلامي” است، به همين منظور صهيونيست‌ها دست به ترورهاي بي‌هدف مي‌زنند تا ما را در راهمان متوقف كنند.
مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران در پايان خاطر نشان كرد: طبيعي است كه سپاه در راه پاسداري از انقلاب گاهي با كمين‌هاي دشمن مواجه مي‌شود، از همين رو نبايد اجازه دهيم كه به واسطه اين اتفاقات، تغييري در مسير هدف خود دهيم.
سردار همداني يكي از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است كه تجربه فرماندهي جنگ‌هاي ناهمتراز (اوايل جنگ تحميلي در مبارزه با ضدانقلاب در كردستان) دارد و تجربه جنگ تحميلي در استان‌هاي غربي (كردستان، همدان و كرمانشاه)، فرماندهي سپاه محمد رسول‌الله صلي الله عليه و آله و مشاور فرمانده كل سپاه و جانشين قرارگاه امام حسين عليه السلام را در كارنامه دارد.
برچسب ها:

ارسال نظر
یادداشتی ثبت نشده است.
ارسال نظر
نــــام:
پست الکترونیکی:
متن یادداشت :