http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.mataf
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
صفحه اصلی http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/home
ارتباط با ما http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/contactus
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/about
روايتگر :: پايگاه جامع راويان كشور - شهدا از شهادت مي گويند
لطفا صبر کنید
صفحه اصلی>گنجينه راويان>رسانه متني>سوژه هاي روايتگري
نویسنده:
امتیاز به مطلب:
0.0 (0)
/0
1393/01/20
بازدید: 8187
سوژه هاي روايتگري

شهدا از شهادت مي گويند


 
   جهاد و شهادت در كلام شهيدان
 
 روايتگر:
 
«شهادت هديه اي است الهي براي كساني كه لايق آن باشند» .(شهيد ماشاءالله غرقي تهران)
«وقتي مرگ حق است «كل نفس ذائقه الموت » ... و بهترين نوع مردن «شهادت » در راه خدا مي باشد، شهادت را انسان انتخاب مي كند، و مردن براساس انتخاب مي باشد نه مردني كه بر انسان تحميل شود.» (شهيد محمد كچويي)
«بدانيد بهترين آرزويي كه مرا سيراب مي كند، «شهادت » درراه خدا است.»(شهيد علي پورمشير تهران)
«اين دنيا فاني است و همه چيز در فنا شدن است، همه چيز درطبيعت مي ميرد ولي شهيد زنده است، و در پيش خداي خود روزي مي خورد و فنا نمي شود براي همين من اين راه «شهادت » را انتخاب كرده ام » .(شهيد اسماعيل احمدلو اراك)
«اين بنده حقير تشخيص دادم كه «شهادت » تصادفي نيست بلكه سعادت بزرگي است لذا آگاهانه راه خود را يافته ام و قدم در اين راه نهاده ام » .(شهيد حميد بابايي روندگان تهران)
احساس مي كنم كه «شهادت اگرچه براي ما هدف نيست، بلكه وسيله اي براي اعلام اعتقادمان به وحدانيت حق و استقامت درناملايمات مي باشد، و راهي است بس نزديك براي رسيدن به معشوق حقيقي » .(شهيد محمد ابراهيم احمد پور قم)
از آن جا كه مرگ حق است... و هيچ كس را ياراي مقابله و فراراز مقابل اين حكم و منطق الهي نيست، و بالاخره روزي مرگ به سراغ همه خواهد آمد و همه طعم مرگ را خواهند چشيد، پس چه بهتر كه انسان مرگي را انتخاب كند كه آغاز زندگي نوين و جديدي باشد،زندگي و راهي كه انسان با قبول «شهادت عارفانه و آگاهانه »انتخاب مي كند، زندگي و راهي كه سراسر آن معنويت و عشق و علاقه به الله باشد، زندگي و راهي كه در آن صراط مستقيم الهي و رضايت و خشنودي پروردگار قرار گرفته، زندگي و راهي كه به مراتب ازعسل شيرين تر و با صفاتر از اين زندگي مادي مي باشد.» (شهيدمحمد رضا تيغ بند تهران)
«مرگ هاي باعزت باعث دوام بخشيدن به انقلاب مي شود، و«شهادت » هم يك مرگ با عزت است كه هم در اين دنيا و هم در آن دنيا پرارزش مي باشد.»(شهيد غلامرضا طالب لو تهران)
«من چيزي را گواراتر از شربت «شهادت » نمي دانم. شهادت چيزي نيست كه بتوان آن را با زبان بيان كرد شهادت معامله اي است كه انسان با خدا مي كند، يعني انسان جان خود را به فروش مي گذارد وخريدارش هم فقط خداست.» (شهيد حسين بهزادپور تهران)
«از خداوند سبحان خواسته ام كه نه اسير شوم و نه معلول، بلكه تمامي پيكرم را خالق منان از من پذيرا باشد و اگر شهادت رانصيبم نمود در صف اول معركه شهيد شوم.
شهادت تجلي ظهور حقيقت در دنياي سرد و ناآشناي دروغين ما وكوتاهترين راه براي رسيدن به لقاي خداوند رحيم است. راهي كوتاه به بلنداي يك قدم خالص. آري «شهادت ميدان » جهاد است و شهيد«تنديس پيروزي » .» (بسيجي شهيد اسماعيل فراهاني طجه)

«تا به حال من مرده بودم و اين لحظه آغاز جهاد و شهادت است،اين احساس را در خود مي بينم كه تازه دارم متولد مي شوم و زندگي جاويدان خود را آغاز مي كنم.» (شهيد حسن سراينده)
«من فرزند انقلاب و امام و شاگرد مكتب اصيل اسلام، با چهره اي باز به نداي پرچمدار انقلاب اسلامي امام بزرگوار لبيك گفته رو به سوي جبهه خونين حق عليه باطل آورده و با خداي خود پيمان جهادتا شهادت بسته ام.» (شهيد محمد رضا رحيمي تهران)

«خداوندا! اينك به فرمان تو و امر نائب امام زمان(عج)جهادكرده ام و اميدوارم مرا به فيض شهادت برساني.» (شهيد احمدقربانخاني )
«پدر و مادر مهربانم از اينكه زحمت كشيدند و مرا بزرگ كرديدو اجازه داديد كه در جهاد شركت كنم و به شهادت برسم و مايه مباهات شما باشم تشكر مي كنم.»(بسيجي شهيد محمود كهريزي )
«پدر و مادرم در شهادت من صبر داشته باشيد زيرا به اين ترتيب به دشمن مي فهمانيد كه ما پيرو راه حسين(ع) و زينب كبري(س)هستيم و از شهادت باكي نداريم. » (بسيجي شهيد محمدرضا صداقتي)
«نهال انقلاب براي رشد احتياج به جانفشاني دارد. پس بر ملت مسلمان ايران است كه به پيام هل من ناصر ينصرني امام لبيك بگويد و با جهاد خود از نهال انقلاب مراقبت كند.»(بسيجي شهيد علي اكبر صالحي از خوراسگان)

«مكتب اسلام جوانان را به جهاد و شهادت در راه خدا تربيت مي كند.» (بسيجي شهيد محمد صبوري )
برچسب ها:

نظرات
يادداشتي ثبت نشده است.
ارسال نظر
نــــام :
پست الكترونيكي:
متن نظر :