http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.mataf
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
صفحه اصلی http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/home
ارتباط با ما http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/contactus
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/about
روايتگر :: پايگاه جامع راويان كشور - امام و شهدا
لطفا صبر کنید
صفحه اصلی>گنجينه راويان>رسانه متني>سوژه هاي روايتگري
نویسنده:
امتیاز به مطلب:
0.0 (0)
/0
1393/01/20
بازدید: 9170
سوژه هاي روايتگري

امام و شهدا


   امام در وصيت نامه شهدا
 سند رابطه عميق و آگاهانه امام و شهدا وصيت نامه‌هاي شهد‌است كه امروز با گذشت قريب 25 سال از پايان جنگ تحميلي تبديل به گنجينه ارزشمندي شده است كه معرف خلق‌وخو و روح بلند رزمندگانيست كه در عمليات‌هاي مختلف جنگ به شهادت رسيده‌اند.


روايتگر: رابطه‌اي كه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با امام راحل(ره) داشتند، رابطه‌اي بسيار عميق و برخاسته از ايمان و آگاهي رزمندگان بود. اعتقاد آن‌ها به تدبير و ايمان نائب بر حق امام زمان(عج) و اطاعت از ولي فقيه زمان چنان رابطه عميق عاطفي و منطقي بود كه فقط در جغرافياي نظام اسلامي معنا مي‌شد. رزمندگان فقط تحت امر رهبرشان نبودند بلكه رابطه مريد و مرادي با او داشته و براي تمام فرامين و سخنان معمار كبير انقلاب، امام خميني(ره) اهميت ويژه‌اي قائل بودند. سند اين رابطه عميق و آگاهانه همين وصيت نامه‌هاي شهداست كه امروزه با گذشت قريب 25 سال از پايان جنگ تحميلي تبديل به گنجينه ارزشمندي شده است كه معرف خلق و خو و روح بلند رزمندگانيست كه در عمليات‌هاي مختلف جنگ به شهادت رسيده‌اند. و مرور جملات همين وصيت نامه هاست كه نشان از بصيرت زياد و نگاه عميق شهداي دفاع مقدس ما دارد. بازخواني فرازهاي مربوط به امام شهدا(ره) در برخي از وصيت نامه‌ها بخصوص وصيت نامه‌هاي فرماندهان هشت سال جنگ تحميلي در سالگرد ارتحال امام خميني(ره) يادآور رابطه امام و شهداست:
اى امام تا لحظه‌اى كه خون در رگ ماست لحظه‌اى نمى‌گذاريم كه خط تو به انحراف كشيده شود
وصيت نامه شهيد محمد جهان آرا فرمانده سپاه خرمشهر در زمان سقوط آن:
"و تو اى امام ،اى كه به اندازه تمامى قرن‌ها سختي‌ها و رنج كشيدى از دست اين نابخردان خرد همه هيچ دان! لحظه لحظه اين زندگى بر تو همچون نوح ، موسى و عيسى و محمد(ص) گذشت.
ولى تو اى امام و اى عصاره تاريخ بدان كه با حركتت، حركت اسلام را در تاريخ جديد شروع كردى و آزادى مستضعفان جهان را تضمين كردى . ولى اى امام كيست كه اين همه رنجها و دردهاى تورا درك كند و كيست كه در يابد كه لحظه‌اى كوتاهى از اين حركت به هر عنوان خيانتى به تاريخ انسانيت و كليه انسانهاى حاضر و آينده تاريخ مى باشد .
اى امام درد تو را، رنج تو را مي‌دانم چه كسانى با جان مى‌خرند. جوان با ايمان، كه هستى و زندگى تازه خويش را در راه به هدف رسيدن حكومت عدل اسلامى فدا مى‌كند بله اى امام درد تو را جوانان درك مى‌كنند اينان كه از مال دنيا فقط و فقط رهبرى تو را دارند، و جان خويش را براى هدفت كه اسلام است فدا مى‌كنند و بدان اى امام تا لحظه‌اى كه خون در رگ ما جوانان پاك اسلام وجود دارد لحظه‌اى نمى‌گذاريم كه خط پيامبر گونه تو كه بخط انبياء و تاريخ وصل است به انحراف كشيده شود.
ولى اى امام من به عنوان كسى كه شايد كربلاى حسين را در كربلاى خرمشهر ديده‌ام سخنى با تو دارم كه از اعماق جانم و از پرپر شدن خون جوانان خرمشهر برمى‌خيزد و آن اينست. اى امام از روزي كه جنگ آغاز شد تا لحظه‌اى كه خرمشهر سقوط كرد من يك ماه به طور مداوم كربلا را مى‌ديدم هر روز كه حمله دشمن بر برادران سخت مي‌شد و فرياد آن‌ها بى‌سيم را از كار مى‌انداخت و هيچ راه نجاتى نبود به اتاق خود مى‌رفتم گريه را آغاز مي‌كردم و فرياد مي‌زدم اى رب العالمين برما مپسند ذلت و خوارى را"
فرامين امام را مو به مو اجرا كنيد تا خداوند از شما راضي باشد/من براي يك اطلاعيه امام حاضر بودم بميرم
اولين وصيت نامه سردار شهيد محمد ابراهيم همت فرمانده لشگر 27 محمد رسول الله(ص):
"به تاريخ 19/10/59 شمسي ساعت 10:10 شب چند سطري وصيت نامه مي‌نويسم: مادر، جهل حاكم بر يك جامعه انسان‌ها را به تباهي مي كشد و حكومت‌هاي طاغوت مكمل‌هاي اين جهل‌اند و شايد قرن‌ها طول بكشد كه انساني از سلاله پاكان زائيده شود و بتواند رهبري يك جامعه سر در گم و سر در لاك خود فرو برده را در دست گيرد و امام تبلور ادامه دهندگان راه امامت و شهامت و شهادت است. مادرجان، به خاطر داري كه من براي يك اطلاعيه امام حاضر بودم بميرم؟ كلام او الهام بخش روح پرفتوح اسلام در سينه و وجود گنديده من بوده و هست. اگر من افتخار شهادت داشتم از امام بخواهيد برايم دعا كنند تا شايد خدا من روسياه را در درگاه با عظمتش به عنوان يك شهيد بپذيرد..."
در فرازي از دومين وصيت نامه هم نوشته شده است:
"امام مظهر صفا پاكي و خلوص و دريايي از معرفت است .فرامين او را مو به مو اجرا كنيد تا خداوند از شما راضي باشد زيرا او ولي فقيه است و در نزد خدا ارزش والايي دارد."
آنان كه پيرو خط امام عزيز نيستند و به ولايت او اعتقاد ندارند، در تشييع من حاضر نشوند
وصيت نامه شهيد محسن دين شعاري، فرمانده گردان تخريب لشكر 27 محمد رسول الله(ص):
"در حالات امام دقيق شويد و سعي كنيد عظمت او را دريابيد، خود را تسليم او سازيد كه او حسين زمان است و هركس او را تنها گذارد؛ امام زمان را تنها گذاشته است...در آخر اگر شهادت نصيبم شد آنان كه پيرو خط امام عزيز نيستند و به ولايت او اعتقاد ندارند، در تشييع من حاضر نشوند. باشد كه خون شهدا آنان را نيز متحول كند و به رحمت الهي نزديكشان كند. اللهم ارزقنا الشهاده في سبيل الله خدايا خدايا تا انقلاب مهدي (عج) خميني را نگهدار، از عمر ما بكاه و بر عمر رهبر افزا."
امام؛ عزيزي كه همه ما را از بدبختي و بي‌چارگي نجات داد
وصيت نامه سردار شهيد عبدالحسين برونسي:
"بسم رب الشهدا و الصديقين
درود همه شهدا و درود همه خانواده شهدا و درو همه انسانهاي محرور در سرتاسر عالم به رهبر انقلاب اين امام عزيزمان اين فرزند فاطمه سلام‌الله عليها و اين امام نائب بر حق امام زمان عجل‌الله تعالي فرجه الشريف و اين يادگار رسول گرامي اسلام صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌و‌سلم و اين يادگار همه انبيا واين عزيزي كه همه ما را از بدبختي و بي‌چارگي نجات داد و به راه راست هدايت كرد و درود همه انسان‌ها و درود همه ملائكه‌هاي مقرب خدا بر اين چنين رهبري و اين چنين معلمي و نائب برحق امام زمان يعني حضرت امام خميني."
من با پيام خميني كبير ديگر نتوانستم طاقت بياورم و براي احياي اسلام عزيز داوطلبانه به جبهه رفتم
وصيت نامه شهيد محمد رضا موحد دانش:
"خميني كبير با انقلابي كه همراه خود آورد باعث شد من از اين بعد بيرون بيايم و بتوانم با اسلام از بعد مذهبي بيشتر برخورد كنم ، اكنون در اين زمان از انقلاب امام ما هل من ناصر ينصرني صدا مي‌زند بر ملت مسلمان ايران واجب است كه بر اين پيام امام لبيك بگويند و اين درخت را با خون خود سيراب كند. مي‌توانيم با نثار خون خود خوني را كه در مقابل اسلام ناچيز است زمينه ساز حكومت حضرت مهدي ( عج ) باشيم. من با پيام حسين زمان خميني كبير ديگر نتوانستيم طاقت بياورم و براي احياي اسلام عزيز و انجام وظيفه خود داوطلبانه بر جبهه حق عليه باطل برفتم ."
برادرم از من به تو يادگار، اين مرد خدا را تنها مگذار
وصيت نامه شهيد عليرضا موحد دانش، موسس و فرمانده لشگر 10 سيد الشهداء (ع):
"محمد رضا برادر مومنم! سعي كن در زندگي زير بار ظلم نروي و هميشه بر عليه ظلم و جور ظالمان به رهبري ابر مرد تاريخمان خميني بزرگ بجنگي، برادرم از من به تو يادگار، اين مرد خدا را تنها مگذار كه درد محرومان را مي گويد و رنج مظلومان را بيان مي كند...
پدر و مادر و همسر عزيزم، مراقبت كنيد آنان كه پيرو خط سرخ امام خميني نيستند و به ولايت او اعتقاد ندارند بر من نگريند و بر جنازه من حاضر نشوند در زنده بودنمان كه نتوانستيم در آنها اثري بگذاريم شايد در مرگمان فرجي باشد و بر وجدان بي انصافشان اثر گذارد."
برچسب ها:

نظرات
يادداشتي ثبت نشده است.
ارسال نظر
نــــام :
پست الكترونيكي:
متن نظر :