http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.mataf
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.varesoun
صفحه اصلی http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/home
ارتباط با ما http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/contactus
http://www.ravayatgar.org/beta/http://www.ravayatgar.org/beta/fa/about
روايتگر :: پايگاه جامع راويان كشور - كتب مرتبط
لطفا صبر کنید
صفحه اصلی>رسانه هاي شهدايي
صفحه اصلی>رسانه هاي شهدايي>كتب مرتبط
معرفی و دانلود کتاب
کتاب آغاز تا پایان؛ سیری در جنگ ایران و عراق
عنوان و نام پدیدآور : آغاز تا پایان : بررسی وقایع سیاسی- نظامی جنگ از زمینه ساری تهاجم عراق تا آتش بس/ محمد درودیان؛ نظارت بهاءالدین شیخ الاسلامی؛ویرایش مهدی انصاری، احمد نصرتی.
معرفي كتاب كافي؛ واعظ شهير
معرفي كتاب
كتاب شناسي امام خميني (ره) و دفاع مقدس

مهم‌ترين كتاب‌هايي كه در فاصله سال‌هاي 1359 تا 1388 در باره نقش رهبري حضرت امام خميني‌(ره) در دفاع مقدس منتشر شده‌اند، عبارتند از:

ـ چگونه جنگيدن را از امام بياموزيم / ارتش جمهوري اسلامي ايران.* ـ پرتو خورشيد / سپاه پاسداران انقلاب اسلامي.

معرفي كتاب
رقص در خون ناشر
در اين مجموعه، خاطرات رزمندگان جهاد كشاورزي استان "بوشهر" از جبهه و جنگ از زبان خود ايشان بازگو شده است. در پايان نيز اسامي رزمندگان و جدول‌هايي به ترتيب حروف الفبا و نيز تصاويري از جبهه و جنگ در كتاب به چاپ رسيده است
معرفي كتاب
راه‌كارهاي حفظ و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس
اين كتاب با هدف شناسايي راهكارهاي حفظ و نشر ارزشهاي دفاع مقدس در 4 فصل سامان يافته و با اشاره به اهميت فرهنگ دفاع مقدس گزيده‏ايي از مهمترين نمادها و ارزشهاي اين فرهنگ را نام مي‏برد. سپس به تبيين خاستگاه ارزشها، جايگاه ارزشها و نظام سياسي و حكومت اسلامي مي‏پردازد.
معرفي كتاب
راز گل سرخ
اين مجموعه متضمن خاطراتي از 18 شهيد جنگ تحملي مربوط به استان اصفهان است كه طي آن، به گوشه‌هايي از ايثار و مقاومت رزمندگان اشاره گرديده است
معرفي كتاب
دردنوشان بلا
در اين كتاب، شرح زندگي و خاطراتي از سه برادر شهيد جنگ تحميلي به نام "حسن صابري"، "حسين صابري" و "عباس صابري" از زبان خانواده و هم‌رزمان ايشان بازگو شده است
معرفي كتاب
در تابستان زخم
در هشتادمين شماره از مجموعه‌ي "شهيدنامه"، زندگي نامه وچگونگي شهادت 11 شهيد پاسدار بندر گناوه به طبع رسيده است
معرفي كتاب
دانشگاه كربلا
در كتاب نخست گوشه‌اي از سخنان شهداي جنگ تحميلي درج گرديده، سپس خاطراتي از ايثار و فداكاري آنان به نقل از دوستان، هم‌سنگران و خانواده‌ي آن‌ها روايت شده است.
معرفي كتاب
لاله ها و وداع
اين مجموعه، توصيفي است از فضايل و ايثار تني چند از شهيدان جنگ تحميلي كه با خاطراتي از نزديكان آنان در خصوص چگونگي وداع با خانواده و دوستان، فراهم آمده است.
معرفي كتاب
دالان شب
نويسنده در اين داستان يكي از حوادث هشت سال دفاع مقدس را به تصوير كشيده و تبعات و اثرات آن را بيان نموده است. راوي در داستان با تك گويي‌ها و گفتارهاي دروني، حالات روحي ـ رواني شخصيت‌ها را روايت مي‌كند.
معرفي كتاب
خاك آلوده
در شماره‌ي حاضر از مجموعه "تئاتر دفاع مقدس" نمايش نامه‌ي كوتاه ديگري در ارتباط با جنگ تحميلي به چاپ رسيده است. در اين نمايش، "عاطفه" همسر و همرزم "علي نجفي" بوده كه پس از چندي به مناطق جنگي مي‌رود و در آن جا به صورت خيالي با همسر شهيد خود به گفت و گو مي‌نشيند.
معرفي كتاب
خاطرات ماندگار
كتاب حاضر بخشي از برنامه‌ي راديو معارف است با نام "خاطرات ماندگار" كه در دو بخش تنظيم شده، بخش نخست آن خاطرات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي است و بخش دوم به خاطرات رزمندگان هشت‌ سال جنگ تحميلي، اختصاص يافته است.
معرفي كتاب
خورشيدهاي بي غروب قبيله عشق
در مجموعه‌ي حاضر، شعرهايي با موضوع "جنگ تحميلي" عمدتا در قالب سپيد و نيمايي سروده شده‌اند. از جمله‌ي اين شعرها عبارت‌اند از: خورشيدهاي بي‌غروب؛ معجزه‌ي نگاه؛ جاودانه؛ پيوند؛ سرود سبز ميلاد؛ حديث ارغواني عشق؛ سالار جان‌بركفان؛ بچه‌هاي "صفا"؛ شعر شهادت؛ شميم عشق؛ با بال‌هاي حماسه و عشق؛ ستار‌ه‌هاي سرخ؛ ميلاد خون؛ خرمشهر سبز؛ و حنجره‌هاي عاشق.
معرفي كتاب
خلوت سجاده‌هاي سرخ
اين مجموعه، مشتمل است بر: شطحيات، قطعات ادبي، سروده‌هاي حماسي و عاشورايي از جنگ تحميلي و حماسه كربلا .مطالب ياد شده در دو فصل ((ادبي و عاشورايي)) و ((نوسروده‌ها)) گرد آمده است .تعدادي عكس رنگي از صحنه‌هاي جنگ تحميلي ضميمه كتاب است.
معرفي كتاب
خط شهادت
مروري است بر حوادث دوران انقلاب و دفاع مقدس و عوامل پيروزي و پيشرفت آن. در نوشتار حاضر سعي شده است حوادث مهم انقلاب اسلامي ايران به ويژه ايثارگري‏هاي بسيجيان و اقشار مختلف مردم كه منجر به پيروزي و پيشرفت انقلاب اسلامي شده است، به تصوير كشيده شود. نگارنده روح شهادت‏ طلبي در ميان جوانان بسيجي ايران را وصف ناشدني ارزيابي كرده و با استفاده از اشعار و تعابير لطيف ادبي ايثارگري اخلاص و شهادت‏طلبي آنان را وصف مي‏نمايد و اسوه مردم ايران را در كسب اين روحيه شهادت‏طلبي عاشورا و قيام امام حسين (ع) معرفي مي‏كند
خرم، ولي خونين
مركز اسناد انقلاب اسلامي در اين كتاب اوضاع و تحولات شهرهاي مرزي جنوب و غرب كشور (خرمشهر) در دوره‌ي جنگ تحميلي را بررسي نموده و در پايان، اسناد و تصاويري از آن دوران به چاپ رسيده است.
معرفي كتاب
خاكريز 202
كتاب حاضر شرح خاطرات و مشاهدات يكي از افسران ارتش جمهوري اسلامي ايران در عمليات فتح‌المبين است .كتاب از چهار بخش تشكيل شده است1 :ـ مهيا شدن براي شركت در عمليات، 2ـ هدايت عمليات و شرح وقايع، 3ـ اقدامات روي هدف و حوادث جانبي، 4ـ درس‌هايي از عمليات فتح‌المبين .
معرفي كتاب
حماسه هويزه
نوشتار حاضر دربرگيرنده‌ي خاطراتي است كه به شيوه‌ي داستاني درباره‌ي عمليات هويزه (در تاريخ 16 دي ماه 1359) به نگارش درآمده‌اند. گفتني است اين عمليات با رمز يا علي بن ابي‌طالب (ع) در تاريخ 1361/2/18 با تصرف پادگان استراتژيك حميد به پيروزي رسيد.
معرفي كتاب
حماسه عشق
در كتابچه حاضر، مطالبي درباره عشق به اهل بيت و تاثير آن بر رزمندگان جنگ تحميلي عراق و كرامات آن‌ها بازگو شده است
معرفي كتاب
حماسه ايران
پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني (ره) كشور از جنبه‌هاي مختلف به خصوص از جنبه‌ي سياسي دچار دگرگوني‌هايي بسيار شد. در فروردين سال 1359، آمريكا رابطه‌ي سياسي خود را با ايران قطع كرد و در ارديبهشت همان سال دانشگاه‌ها به دنبال انقلاب فرهنگي تعطيل شدند. .
معرفي كتاب
خاطرات آفتابي
در مجموعه حاضر، خاطرات گروهي از رزمندگان كرماني ذيل چهل عنوان، بازنويسي شده است .اين خاطرات جلوه‌هاي گوناگوني از ارزش‌هاي دفاع مقدس و گوشه‌هايي از حوادث جنگ تحميلي را منعكس مي‌سازد .
معرفي كتاب
خادمين حسين (ع)
مردم كشور ايران در طي 8 سال جنگ تحميلي از سوي عراق سختي‌هاي فراوان كشيدند و شهداي بسياري را به جامعه تقديم كردند. در طي اين سال‌ها مردم از جوان و پير، كوچك و بزرگ، زن و مرد به طور داوطلب عازم جبهه‌ها و پشت جبهه‌ها شدند تا از خاك و آب ايران و از مرزهاي آن دفاع كنند.
معرفي كتاب
حلبجه تراجيديا العصر
حلبچه، يكي از شهرهاي كردنشين عراق است كه مردم آن در دوران جنگ تحميلي با اعلام انزجار از حكومت صدام, به هنگام اشغال شهر توسط ايرانيان, از آنان استقبال كردند. اين مساله باعث شد كه صدام اين شهر و شهر ديگري به نام "خرمال" را بمباران شيميايي كند. اين نخستين باري بود كه از بمباران‌هاي شيميايي در مناطق غيرنظامي استفاده مي‌شد.
كل صفحات5صفحه1تعداد در هر صفحه